Kosmetyki dla przyszłej mamy  łazienkowy niezbędnik

Kosmetyki dla przyszłej mamy łazienkowy niezbędnik

Dbając o swoje zdrowie i atrakcyjny wygląd, dbamy jednocześnie o swoje dobre samopoczucie. Kobiety w ciąży powinny dbać o to w wyjątkowy sposób. I dla siebie, i dla swojego dziecka. Ważna jest przede wszystkim dobra dieta, która dostarczy organizmowi odpowiednich substancji odżywczych. Ważny jest także tryb życia – odpowiednia dawka snu i ruchu na świeżym powietrzu. Ważne są w końcu dobre kosmetyki, które uchronią skórę przed wysuszeniem, zwiotczeniem, utratą jędrności i rozstępami. Kobiety spodziewające się dziecka, powinny wybierać kosmetyki przeznaczone dla ciężarnych. Dzięki temu nie będą musiały się obawiać, że zaszkodzą one dziecku, a im samym nie pomogą. Co najbardziej przyda się przyszłej mamie?

Preparaty na rozstępy

Rozstępy pojawiają się u ciężarnych na brzuchu, udach, pośladkach, a także w okolicy bioder oraz na piersiach. Można im zapobiegać, stosując odpowiednie kremy, nawilżając skórę i przygotowując do zmian, jakie ją czekają. Rozstępów, które się już na skórze pojawią, bardzo trudno się jest pozbyć, jedynym rozwiązaniem są wtedy specjalne zabiegi. By jednak nie musieć korzystać z  pomocy chirurgów plastycznych, najlepiej zadbać o siebie wcześniej, zanim brzuszek zacznie się powiększać. Zakupmy preparat przeznaczony dla kobiet w ciąży, który zapobiega powstawaniu rozstępów. Znajdziemy go w aptece oraz w drogeriach. Najlepiej używać go od pierwszych dni ciąży.

Coś na zmęczone nogi

Kobiety w czasie ciąży mogą odczuwać także nieprzyjemne dolegliwości związane ze zmęczeniem i obciążeniem nóg. Spuchnięte nogi najlepiej posmarować preparatem chłodzącym, który przynosi ulgę i pomaga pozbyć się opuchlizny. Taki preparat powinien znaleźć się w kosmetyczce przyszłej mamy, która boryka się z problemem zmęczonych i spuchniętych nóg.

Piękna skóra przyszłej mamy

By skóra była dobrze nawilżona i miła w dotyku, potrzebuje specjalnych starań z naszej strony. W czasie ciąży najlepiej używać odpowiednich kosmetyków nawilżających – delikatnych i bezpiecznych zarówno dla mamy, jak i dla małego człowieczka.

reklama

Artykuły

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl