Cześć i chwała bohaterom! Pamięć o „Niezłomnych”

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Zeszli do powojennego podziemia niepodległościowego i stawiali opór sowietyzacji Polski. Wyklęci przez władze Polski Ludowej, bestialsko mordowani, ale pamięć o nich przeżyła. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony został w roku 2011 i obchodzony jest 1 marca.

W tym roku w zwiazku z ograniczeniami epidemicznymi obchody w Gminie Jeżowe w dotychczasowej formule nie odbędą się, a Bieg Tropem Wilczym został przełożony na 16 maja.
Nie zapominany jednak o ich bohaterskiej postawie i specjalnie z tej okazji przygotowalismy film do utworu zespołu Contra Mundum. W ten sposób chcemy uczcić pamięć żołnierzy, którzy do końca wierzyli i walczyli o prawdziwą wolność, niezłomnych.

W nagranie filmu zaangażowali się: Tadeusz Kopacz, Aleksander Nienajadło, Marek Wolak, Teresa Bąk, Magdalena Stępak, Karolina Rychlak, Wiktoria Kozara, Marta Piędel, Karolina Matyka, Faustyna Dziadura, Jerzy Szewc, Maria Kopacz oraz Dyrektor GCK Jeżowe Zbigniew Bednarz. Dziękujemy 🙂
Dziekujemy także strażakom OSP Jeżowe i ZGK Jeżowe za pomoc przy organizacji ogniska.

Zapraszamy do oglądania filmu i udostępniania na swoich profilach społecznościowych.

Film