Takiej imprezy w Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem jeszcze nie było. Wieczorem 28 lutego zaproszeni goście mieli okazję poczuć klimat lat międzywojennych w czasie Wielkiej Rewii Przebojów „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Występy wokalne i utwory instrumentalne, poezja skamandrytów, przegląd prasowych ciekawostek – wszystko to zabrzmiało z wdziękiem i talentem młodych wykonawców, a sala widowiskowa GCK przemianowana została w kawiarnię poetycką „Pod Pikadorem”.
Młodzi wykonawcy Publicznego Gimnazjum w Jeżowem, przy pewnym wsparciu jeżowskich licealistów a także studentów, zadbali nie tylko o artystyczny, sceniczny wymiar wydarzenia. Przygotowująca galę pod pieczą pani Marii Kopacz grupa artystów postarała się także o stworzenie klimatu, aury czasów międzywojennych. Począwszy od kunsztownych zaproszeń w duchu epoki, poprzez obowiązkową szatnię, powitanie gości i rozlokowanie ich przy przygotowanych stolikach, po sprawną obsługę kawiarni, wystrój sali i stroje zgodne z międzywojenną modą – wszystko to pozwoliło obecnym na Wielkiej Rewii znaleźć się w czasie międzywojennym, którego nikt ze zgromadzonych nie mógł pamiętać.
Dopracowany program, w którym słowo mówione przeplatało się z licznymi przebojami międzywojennymi i muzyką, wdzięk i bon ton młodych artystów, sceniczny animusz i zaangażowanie sprawiły, że wszyscy byli urzeczeni całokształtem programu i jego oprawą. „Ada to nie wypada”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Sex appeal”, „Ach te baby” i wiele innych ponadczasowych przebojów zabrzmiało na wiele głosów i wyzwoliło emocje, wprawiło wszystkich w doskonały nastrój. Wspaniałe wokalne popisy licealistów Piotra Matuski i Bernadetty Szewc, absolwenta liceum Michała Stępaka, gimnazjalistek Karoliny Matyki, Magdaleny Stępak, Agnieszki Szewc, Wiktorii Laufer i innych, kunszt recytatorski studentki Anety Bąk, instrumentalna biegłość zespołu Retro Band z Markiem Wolakiem, Tomaszem Nienajadło i Anną Drabik – wszystko to zauroczyło obecnych. Z taktem, wdziękiem, w sposób dystyngowany, a niekiedy szarmancki i kokieteryjny aktorski zespół uwodził wszystkich i przenosił w klimat lat dwudziestych i trzydziestych.
Spektakl miał swego rodzaju dopełnienie – widowni również dane było zasmakować aury tych czasów, bezpośrednio angażując się w występy. Tadeusz Kopacz zainicjował i wraz z wszystkim zaśpiewał dwa międzywojenne przeboje, a później chętni mogli zatańczyć walczyka. Oczywiście wszyscy mieli okazję jeszcze porozmawiać i rozgościć się przy stolikach, obsłużeni przez urocze kelnerki.
Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Zbigniew Bednarz, zapraszając wszystkich na Rewię Przebojów zaznaczył, że wszyscy zasmakują czegoś nowego, z czym tutejsze środowisko nie miało jeszcze okazji się zetknąć. Krystyna Jabłońska, dyrektorka Publicznego Gimnazjum w Jeżowem, mogła być dumna ze swoich podopiecznych, co zresztą pod koniec imprezy wyraźnie zaakcentowała. Wielu występujących gości, w tym jeżowski wójt Marek Stępak i niżański starosta Robert Bednarz, dało wyraz swojemu zauroczeniu i serdecznie podziękowało młodym artystom i ich opiekunce. Dyrektorka Krystyna Jabłońska poczęstowała wspaniałą młodzież słodyczami, zaś starosta Robert Bednarz wręczył im świeżo wydany almanach konkursowy „Pomiędzy wersami świata”, będący zbiorem twórczych dokonań rówieśników gimnazjalistów, którzy zdobyli laury w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół w Jeżowem.