W najbliższą sobotę odbędzie się uroczystość Jubileuszu Kapeli Ludowej „Jeżowanie”. Kapela istnieje od 1988 roku a zapoczątkowała swoją działalność muzyczną za sprawą dwóch muzykantów: Edwarda Piskora i Wojciecha Kopacza. W dniu 4 lutego 1988 roku w inauguracyjnej próbie udział wzięli: Antoni Piróg, Eugeniusz Wojtak, Edward Piskor, Wojciech Kopacz, Władysław Rychlak. Kapela przez wiele lat koncertowała, a przez jej szeregi przewinęło się wielu znakomitych muzyków i instrumentalistów. Jeżowanie osiągali wiele sukcesów na konkursach i przeglądach a w swej historii wydali dwie płyty. Przez 30 lat skład kapeli się zmieniał, a w ostatnich latach jedni z najwybitniejszych muzyków ludowych jak Edward Piskor czy Eugeniusz Wojtak odeszli od nas na wieczny spoczynek.
Z pierwotnego składu w kapeli pozostał jedynie Wojciech Kopacz, wieloletni jej kierownik. Nastały dość trudne czasy dla kapeli i wydawało się że zespół przestanie istnieć. Z pomysłem reaktywacji zespołu i wydania nowej płyty wyszła Pani Maria Kopacz. Pani Marii udało się zaangażować w działalność kapeli kilka młodych osób i pozyskać nowych muzyków. Obecny odmłodzony skład pod jej kierownictwem pracował od wiosny 2017 nad materiałem do nowej płyty, zarówno ścieżką muzyczna jak i filmową. W najbliższą sobotę zaplanowana jest premiera trzeciej pt. „Nieś mnie muzyko”. Już wkrótce owoce ich pracy będą mogli Państwo oglądać, a płytę będzie można kupić.
Patronat nad jubileuszem Kapeli Ludowej Jeżowanie, objął Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk i Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.