Muzyczna i poetycka prezentacja na scenie GCK w Jeżowem
Można rzec, że pod gościnnymi skrzydłami Gminnego Centrum Kultury w Jeżowem i jego dyrektora Zbigniewa Bednarza zaprezentowała się w swoim autorskim repertuarze Grupa Pod Skrzydłami. Istniejąca od blisko roku Grupa ma na swoim koncie już niemałe sukcesy – warto odnotować, że jedna z jej piosenek „Bocian” nie tylko zadebiutowała na Podkarpackiej Scenie Przebojów, ale przez pewien czas zajmowała na niej pierwsze miejsce. Pojawiły się na tej Scenie a także na Youtubie i inne piosenki zespołu, który tworzą Jacek Dąbek, Grzegorz Rogala i Grzegorz Zwolski. Autorem tekstów jest Jacek Dąbek, Grzegorz Rogala skomponował muzykę i jest wokalistą, zaś Grzegorz Zwolski – tak jak oni obaj – gra na gitarze.
Występ w dniu 12 listopada na cenie GCK w Jeżowem był właściwie pierwszą prezentacją zespołu przed własną publicznością, a wśród wykonywanych utworów znalazła się także premierowa piosenka „Podarunek”. Koncert wzbogacił swoimi wierszami – dobierając je do tematyki piosenek – zaprzyjaźniony z Grupą, miejscowy poeta Ryszard Mścisz. Nie tylko jednak zaprezentował on kilka swoich tekstów, ale poprowadził koncert, łącząc w swoisty sposób muzykę z poezją.
Na początku zaprezentowała się sama Grupa Pod Skrzydłami, jej wokalista Grzegorz Rogala podziękował przybyłym na koncert uczestnikom, dyrektorowi Zbigniewowi Bednarzowi i zaprosił od razu do wysłuchania pierwszego utworu – „Do Anioła Stróża”. Nie tak bardzo liczna ale nader sympatyczna widownia (sporo osób przybyło spoza Jeżowego) nagrodziła brawami wykonawców. W tym momencie powitany został Ryszard Mścisz, który nie tylko zaprezentował pierwszy utwór ze swojego ostatniego tomiku „Kołatanie do wrót nocy”, ale przejął prowadzenie koncertu. Nawiązał do zaprezentowanej przez zespół piosenki i zapowiedział kolejną – „Modlitwa wnuczka”.
W czasie występu na scenie GCK w Jeżowem Grupa Pod Skrzydłami zaprezentowała dziewięć autorskich utworów – poza wymienionymi kolejne to „Blask”, „Bocian”, „Myśli zabłąkane”, „Cisza”, „Cień” i „Jeszcze przyjdziesz”. Za sprawą widowni, proszącej o bis, piosenka „Bocian” zabrzmiała dwukrotnie.
Była to bardzo sympatyczna prezentacja muzyczna i poetycka, udane połączenie tych form twórczych spodobało się widowni i „wzbudziło” ciepłe komentarze. Ładnie przygotowana sala, poczęstunek i miła atmosfera stworzona tak przez artystów jak i ich gości, widzów i słuchaczy koncertu, zadecydowały o tym, że był to nader miły, sympatyczny wieczór. ,,Autor tekstu -. Ryszard Mścisz.