W dniu 27 stycznia 2019 w Budynku Zespołu Szkół w Jeżowem odbył się zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Jeżowem i Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia w Jeżowem koncert kolęd pn. „Kolędujmy Panu”. Wydarzenie objął swoim patronatem Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.

Licznie przybyła publiczność i zaproszeni goście mogli posłuchać przepięknych kolęd w wykonaniu zespołów artystycznych z terenu naszej gminy. Koncert zaszczycili swoja obecnością: Starosta Powiatu niżańskiego Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Gminy Jeżowe Marian Koc, Radni Gminy Jeżowe, i dyrektorzy szkół.

Specjalny list na tę okoliczność z podziękowaniem za zaproszenie skierowała dla organizatorów Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki. Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę od wójta Gminy Jeżowe Marka Stępaka z podziękowaniem z udział w koncercie i za działalność artystyczną w roku 2018.

Na początku wystąpiła Kapela Ludowa Jeżowanie prezentując tradycyjną kolędę, widowisko przygotowane na niedawne uroczystości bożonarodzeniowe. Członkowie kapeli przebrani w stroje kolędnicze wykonali kilka kolęd okraszonych scenkami bożonarodzeniowymi, krótkimi dialogami i życzeniami. Z tym samym przedstawieniem kapela odwiedzała mieszkańców naszej gminy, którzy zaprosili ja do swoich domów w Szczepana i Trzech Króli. Piękne stroje, znakomita gra aktorska i ludowe wersje kolęd bardzo się podobały publiczności.

Drugim zespołem który zaprezentował się na scenie był Chór Parafialny Gaudeamus z Parafii p.w Narodzenia NMP w Jeżowem pod kierownictwem Pani dyrygent Beaty Lewickiej. Chór wykonał 6 przepięknych kolęd znakomicie prezentując swój kunszt wokalny i perfekcyjne przygotowanie do koncertu. Zespół uświetnia wszystkie ważniejsze wydarzeniu religijne w naszej gminie.

Trzecim zespołem była Orkiestra Dęta Gminy Jeżowe pod kierownictwem dyrygenta Krystiana Maruta. Jak zwykle nasza orkiestra zaprezentowała się znakomicie wykonując już znane kolędy w ich wykonaniu, ale także nowe aranżacje utworów, opracowane w tym roku. Słowa uznania należą się orkiestrze za zdobycie III miejsca na międzypowiatowym konkursie kolęd w Krzeszowie w dniu 20 stycznia. Cieszy uznanie i docenienie kunsztu muzycznego dla orkiestry, także poza naszą gminą.

Następnie zaprezentowała się wokalistka Karolina Kołodziej – zdobywczyni I miejsca w czwartej kategorii w XXIII Gminnym Przeglądzie „Śpiewajmy kolędy i Pastorałki” zorganizowanym w dniu 20 stycznia przez Gminne Centrum Kultury. Przepięknie wykonała utwór TGD i Kuby Badacha – „Mario, czy już wiesz”. Karolina Kołodziej pochodzi z Cholewianej Góry i reprezentowała tamtejszą Szkołę Podstawą.

Kolejnym zespołem był Zespół Śpiewaczy Jeżowanie. Zespół ten działa od 15 lat uświetniając swoimi koncertami uroczystości gminne i nie tylko. Często reprezentował naszą gminę występując na konkursach i przeglądach. Kolędy w wykonaniu zespołu, te znane, ale też mało znane bardzo się podobały publiczności, a repertuar zespołu jest przebogaty.

Na zakończenie koncertu Kolędujmy Panu wystąpiła z długim prawie 45 minutowym koncertem, Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jeżowem. Organizacji koncertu podjął się Dyrektor Szkoły jest Marek Sękiel, a chórem dyrygowała Agnieszka Tomaszek – wykładowca szkoły. W przepięknie przygotowanym koncercie zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele szkoły. Przepięknie wykonane utwory zapierały dech w piersiach. Szkoła wspaniale zaprezentowała swój dorobek i kunszt muzyczny wychowanków i nauczycieli. Jak wcześniej zostało wspomniane każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę. Wójt Gminy Jeżowe wręczając ją każdemu zespołowi, dziękował za zaangażowanie, pracę artystyczną oraz kultywowanie tradycji i promowanie Gminy Jeżowe.

Na zakończenie Dyrektor GCK Jeżowe Zbigniew Bednarz i Dyrektor SSM Marek Sękiel podziękowali zespołom za udział, a licznie zgromadzonym widzom za wysłuchanie koncertu, życząc sobie dalszej owocnej współpracy i realizacji kolejnych wspólnych, kulturalno-muzycznych przedsięwzięć.

Galeria