1 kwiecień – Prima Aprillis ale zaproszony przez Bibliotekę Publiczną w Jeżowem Gość nie spłatał nam figla i jeszcze przed pierwszym dzwonkiem na lekcje przyjechał na spotkanie z dziećmi klas I-IV Szkoły Podstawowej w Jeżowem-Centrum. Tym Gościem był dziś, piszący dla dzieci wierszowane bajki o ptakach – Pan Poeta. Przybyły bardzo wysoki Pan “pod muszką”, nie zdradził dzieciom jak się nazywa, niemniej jednak przeprowadził z dziećmi nie tylko tradycyjne spotkanie z czytaniem własnych bajek, wyciąganiem wynikających z nich wniosków, ale przeprowadził “Wielkie Shaw” z przywiezionymi ze sobą pacynko-ptakami, które posadził na szkolnych krzesełkach. Pan Poeta przywiózł ze sobą oprócz tego, dwie walizki rekwizytów które posłużyły dzieciom na przebranie podczas kreatywnych zabaw. Dzieci mogły nakarmić pacynkokurę zdrowymi ale pluszowymi warzywami i owocami, mogły posłuchać szumu fal, które wydały wprawione w ruch, nadmuchane i wypełnione ziarenkami baloniki. Potrafiły zrobić wielki sztorm na morzu, który trudno było uspokoić. Dzieci przebierały się jak kolorowe pawie w piękne kapelusze, okulary i ciuszki.
Edukacyjne bajki Pana Poety przekazują życiowe prawdy; uczą jak budować poczucie własnej wartości, że powinniśmy kochać siebie i innych nie za wygląd zewnętrzny ale za to co w nas, uczą zasad zdrowego żywienia.
Na koniec spotkania, dzieci mogły kupić sobie na pamiątkę książeczki z autografem Pana Poety. Spotkanie na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci oraz zachęci do czytania bajek. Wszystkie bajki Pana Poety można pożyczyć w naszej bibliotece. ZAPRASZAMY!