Bardzo dużym sukcesem okazał się udział dwóch grup (młodszych) Sardian w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych Pierwsze Kroki w Głogowie Małopolskim w dniu 19 kwietnia 2012.

Obie grupy otrzymały dwa wyróżnienia za wykonane układy choreograficzne przygotowane przez instruktorkę Dominikę Stachurską.

W obu kategoriach konkurencja była bardzo silna, na przegląd przyjechało prawie 40 zespołów w każdej kategorii. Niektóre z nich zdobywały nagrody w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, (zespoły z Rzeszowa, Łańcuta, Krosna….itp). Mimo tak silnej konkurencji nasz zespół zaprezentował się znakomicie. Czego dowodem jest uznanie i nagrodzenie przez jury.

Każdy taki wyjazd wiąże się ze sporymi kosztami (przejazd, akredytacja), to mimo wszystko warto jednak jeździć na takie konkursy. Nie ograniczając się do gminnych imprez, a biorąc udział w konkursach na wysokim poziomie, oraz wiążąca się z tym konfrontacja i rywalizacja sprawia, że zespół się rozwija i odnajduje sens w swojej działalności.

Jako dyrektor GCK Jeżowe  jestem dumny z efektów pracy zespołu Sardian.

W nagrodę planuję wysłać w połowie maja obie grupy na jeszcze bardziej prestiżowy konkurs taneczny POWIEW Interpretacje Taneczne Tarnobrzeg 2012 organizowany corocznie przez TDK.

Gratulacje dla członków zespołu i instruktorki. więcej fotografii z konkursu w naszej galerii.