W dniu 22 kwietnia odbyła się impreza promująca lokalnych artystów pn “Znane i mniej znane twarze Jeżowskiej Kultury”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Centrum Realizacji Inicjatyw ANIMUS w Jeżowem oraz Gminne Centrum Kultury w Jeżowem. W wernisażu wzięło udział kilkunastu artystów:

• rzeźbiarz – Waldemar Zając,
  • malarstwo – Sylwia Nienajadło, Dorota Trela, Natalia Głuszak, Jagoda Piróg, Katarzyna Piróg,
  • fotografia – Krystyna Jabłońska, Zbigniew Bednarz, Aleksandra Piróg, Patrycja Puzio,
  • poezja – Ryszard Mścisz, Marta Rurak, Aneta Bąk, Monika Korzeń, Katarzyna Dąbek.

Uczestnicy otrzymali z rak organizatorów: prezesa stowarzyszenia ANIMUS Roberta Bednarz i dyr. GCK Jeżowe Zbigniewa Bednarz pamiątkowe tabliczki z podziękowaniem za udział.

Impreza spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Gminy Jeżowe. Mimo iż projekt się zakończył GCK Jeżowe zgodnie z założeniami nadal będzie promować twórców. W najbliższym czasie zostanie utworzona na naszej stronie internetowej podstrona z sylwetkami artystów oraz galeria. Będziemy także starali się promować artystów w folderach wydawanych na terenie powiatu.

Impreza dofinansowana w ramach Imprez Promujących Obszar LGD w ramach działania 431 “Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” objętego PROW na lata 2007 – 2013

Wystawa prac artystów nadal jest dostępna dla zwiedzających do 30 maja 2012 w godz. 10.00 – 18.00 od pon. do piątku.

Zapraszamy serdecznie.