W tym roku uroczystości związane z powiatowymi obchodami Dnia Działacza Kultury odbyły się 21 maja (sobota) 2022, w Auli przy Liceum Ogólnokształcącym w Nisku. Z tej okazji przyznane zostały nagrody i wyróżnienia osobom, które w swojej codziennej pracy wyróżniają się wyjątkową twórczością artystyczną lub zaangażowaniem w upowszechnianie kultury.
Osobą która został otrzymała nagrodę Starosty Powiatu Niżańskiego Roberta Bednarza w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury z terenu naszej gminy jest Tadeusz Kopacz, któremu należą się słowa uznania i gratulacje.
Tadeusz Kopacz aktualnie jest członkiem Kapeli Ludowej Jeżowanie. W latach 1991-1992 pracował w GOK Jeżowe jako instruktor i animator. W tym czasie aktywnie działał w Teatrze Amatorskim który funkcjonował przy Ośrodku Kultury.
W ostatnich latach udziela się w Kapeli Ludowej Jeżowanie, jest wokalistą liderem i można powiedzieć filarem tego zespołu, gra na kontrabasie i gitarze.
Ponadto Pan Tadeusz brał udział, w niezliczonych inscenizacjach patriotycznych, związanych ze świętami narodowymi, dniem pamięci żołnierzy wyklętych, przedstawieniami teatralnymi, czy teledyskami okolicznościowymi realizowanymi przez GCK Jeżowe.
Niezwykle istotną rolę odegrał przy nagraniu jubileuszowej Płyty Kapeli Jeżowanie, zarówno przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej jak i reżyserowaniu i nagrywaniu kilkunastu teledysków do tej płyty.
Pan Tadeusz Kopacz wspólnie z panią Marią Kopacz są inicjatorami i organizatorami corocznej edycji plenerowej imprezy – Jesiennych Koncertów Poezji Śpiewanej na Górach Kościelnych w Jeżowem. Impreza odbywa się od siedmiu lat i jest niezwykle istotnym i wartościowym wydarzeniem kulturalnym w Gminie Jeżowe.
Pan Tadeusz Kopacz jest także społecznikiem i przewodniczącym Koła Solidarności Rolników Indywidualnych na terenie gminy Jeżowe
Jeszcze raz gratuluje i życzę dalszych sukcesów.

fotografie: powiat niżański