We wtorek, trzeciego maja, obchodziliśmy jak co roku kolejną rocznicę uchwalenia w Rzeczpospolitej pierwszej europejskiej konstytucji, jak również święto Matki Bożej Królowej Polski, ściśle związane z historią naszego kraju. Dzień ten jest okazją do manifestowania uczuć patriotycznych wzorem naszych przodków, którzy w artykułach Konstytucji 3 Maja upatrywali spełnienia części zobowiązań, jakie ślubował Jan Kazimierz przed wizerunkiem Matki Bożej, oddając Jej w opiekę polski naród.
Uroczystości trzeciomajowe w Jeżowem rozpoczęły się zbiórką przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury, skąd prowadzony przez Orkiestrę Dętą Gminy Jeżowe, poczty sztandarowe i harcerzy korowód wyruszył do kościoła pw. Narodzenia NMP. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Pałac. Po Mszy Świętej zgromadzeni wierni udali się z procesją pod Pomnik Poległych na lokalnym cmentarzu. Zwieńczeniem gminnych obchodów tej radosnej rocznicy był zaprezentowany w sali widowiskowej remizy OSP w Jeżowem program okolicznościowy, przygotowany przez wykonawców związanych z GCK: orkiestrę dętą, zespół śpiewaczy „Jeżowianie”, grupę artystyczną pod kierownictwem pani Marii Kopacz oraz dziecięcy zespół wokalny prowadzony przez panią Katarzynę Rokoszyńską. Miejscowa publiczność nagrodziła występujących gorącymi brawami. Wydarzenie uświetnili swą obecnością przedstawiciele Samorządu, m.in. Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak i Przewodniczący Rady Gminy Marian Koc, a także dyrektorzy szkół – pani Katarzyna Sudoł z ZS w Jeżowem – Centrum i pani Anna Piędel z PSP w Groblach.
Podtrzymując nastrój radosnego celebrowania 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i bądźmy dumni z bycia Polakami nie tylko od święta, ale i na co dzień.