s

W zeszły piątek świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. Z tej okazji w całym kraju odbywały się imprezy historyczne, kulturalne i sportowe. Urodziny Niepodległej obchodziliśmy uroczyście również w gminie Jeżowe.

Tegoroczny Dzień Niepodległości w naszej gminie wypełniony był przede wszystkim śpiewem i muzyką. Pierwszą część obchodów, zorganizowaną w budynku Samorządowej Szkoły Muzycznej, stanowił koncert patriotyczny w wykonaniu orkiestry i chóru Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jeżowem oraz zespołów związanych z Gminnym Centrum Kultury – grupy wokalnej, zespołu śpiewaczego „Jeżowianie” oraz kapeli ludowej „Jeżowianie”. Tego popołudnia usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne, w których śpiew włączała się także licznie zgromadzona publiczność. W roli gospodarza imprezy wystąpił dyrektor SSM, pan Marek Sękiel, zaś do przybyłych gości słowo końcowe skierował Wójt Gminy Jeżowe, pan Marek Stępak.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także druga część gminnego świętowania przy Ogniskach Niepodległości. Zapoczątkowana w 2018 roku tradycja plenerowego czuwania patriotycznego ze wspólnymi śpiewami umacnia się, rokrocznie gromadząc coraz większą liczbę nie tylko mieszkańców gminy, ale i gości z gmin okolicznych, przybywających na tę okazję z całymi rodzinami. Część plenerową, w oparciu o scenariusz autorstwa Krzysztofa Sochy, poprowadził pan Tadeusz Kopacz, który pokrótce przybliżył obecnym historię Odrodzonej Rzeczpospolitej oraz powstania najważniejszych utworów, składających się na śpiewnik każdego polskiego patrioty. Jeżowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończył efektowny pokaz fajerwerkowy.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w tegoroczne wspólne śpiewanie Niepodległej. Niech żyje wolna Rzeczpospolita!