W piątek 24 czerwca w hali sportowej dawnego gimnazjum w Jeżowem odbyła się impreza na zakończenie sezonu artystycznego 2021/22, podczas której podsumowaliśmy kolejny rok działalności Gminnego Centrum Kultury oraz mieliśmy okazję zapoznać się z programem przygotowanym na tę okazję przez grupy dziecięce i młodzieżowe.
Atmosfera tego popołudnia była naprawdę gorąca – nie tylko ze względu na panujące wysokie temperatury. W wakacyjną atmosferę wprowadziły nas letnie piosenki zaśpiewane przez dzieci z grupy wokalnej. W siedmiu przepięknych układach z wykorzystaniem barwnych kostiumów i misternie wykonanych dekoracji wystąpiły poszczególne grupy wiekowe z zespołu tanecznego Sardian (oddziały z Jeżowego, Cholewianej Góry i Starego Nartu). Rekwizyty były ważnym elementem także fenomenalnego, ośmioczęściowego programu przygotowanego przez zespół mażoretek Fortis, który zaprezentował się m.in. w układach: defiladowym, cheerleaderskim czy flagowym. Imprezie towarzyszyła wystawa najlepszych dzieł, przygotowanych przez uczestników zajęć prowadzonych w naszej pracowni ceramiczno-plastycznej. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności, która zresztą mimo upałów licznie pojawiła się w hali dawnego gimnazjum i nie szczędziła oklasków występującym.
Satysfakcjonujący program grup artystycznych, działających pod patronatem GCK oklaskiwali również zaproszeni goście. Jako pierwszy gratulacje młodym artystom oraz ich opiekunom złożył Wójt Gminy Jeżowe, pan Marek Stępak, zachęcając do dalszych wysiłków twórczych. Podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju kultury w naszej Małej Ojczyźnie przekazali także Przewodniczący Rady Gminy, pan Marian Koc i radny, pan Józef Szewc, którzy wręczyli pamiątkowe statuetki instruktorkom śpiewu, tańca, i plastyki: paniom Katarzynie Rokoszyńskiej, Dominice Piróg, Ewelinie Chamot, Iwonie Zaguła i Małgorzacie Żoczek.